LL-00126, Atrask ir pajausk žaliąsias Žiemgalos ir Žemaitijos paslaptis!

Žaliosios paslaptys! / Green Secrets!

2024-02-01 – 2025-01-31

Vykdomas 2021–2027 m. Interreg VI-A Latvijos ir Lietuvos programos projektas LL-00126 „Žaliosios paslaptys“.
Pilnas projekto pavadinimas „Atrask ir pajausk žaliąsias Žiemgalos ir Žemaitijos paslaptis! / Exploit Your Senses to Discover the Green Secrets of Zemgale and Žemaitija!“

Projektu „Žaliosios paslaptys“ siekiama plėsti tvaraus ir žaliojo turizmo galimybes Latvijos ir Lietuvos pasienyje. Projekto partneriai suvienys jėgas kurdami žaliųjų ir sensorinių turizmo traukos vietų tinklą. Šiuo tikslu lankytojams ir tikslinėms grupėms bus sukurti žaliosios infrastruktūros objektai, pasiūlytos įtraukiojo turizmo paslaugos, gebėjimų stiprinimo ir regiono garsinimo veiklos.
Latvijos Iecavos mieste projektas pakvies lankytojus ir vietos gyventojus pažinti Iecavos dvaro parko ir žaliojo labirinto paslaptis. O netoli Jelgavos miesto žaliuojantis Elėjos dvaro parkas pasitiks lankytojus su naujai išplėtotais želdiniais ir infrastruktūra, skirta kokybiškam laisvalaikiui. Lietuvos pusėje, Žemaitija lankytojų lauks Ventos, Tytuvėnų, Kurtuvėnų, Varnių regioniniuose parkuose ir Kamanų gamtiniame rezervate. Gamtos entuziastai čia galės mėgautis gamtos takais, pojūčių sodais, potyrių erdvėmis, interaktyvia lankytojų centrų pažinimo įranga apgalvotai pritaikyta įvairioms tikslinėms grupėms.
Joniškis pasiūlys aplankyti svetingesnes ir įtraukesnes miesto erdves, atliepiančias keliautojų su negalia poreikius. Žiemgalos ir Žemaitijos žaliosios ir pojūčių paslaptys bus populiarinamos viešinant bendrą turizmo maršrutą „Pojūčių paslaptys“, organizuojant pažintines reklamines išvykas, viešinimo kampaniją, edukacijas ir šventes.