• GPF
  • Titulinis
  • GPF
  • Spausdinti
  • GPF

LLI-264, Pažink Žiemgalą dviračiu

2018-03-05 - 2020-03-04

Projektą Nr. LLI-264 „Pažink Žiemgalą dviračiu“ (Zemgale by Bicycle) įgyvendina Žagarės regioninio pako direkcija drauge su VšĮ Gamtos paveldo fondu (abu Lietuva), NVO „Tervetės miško edukacinis centras“ ir Tervetės savivaldybe (abu Latvija). Projektą iš dalies finansuoja 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa, skirdama 519.303,70 eurų Europos regioninės plėtros fondo bendrojo finansavimo lėšų. Projekto trukmė 24 mėn.

Projektas pagerins ekologinio turizmo sąlygas Žiemgalos regione. Jo įgyvendinimas numato priemones, kurios tenkins turistų poreikius, perteiks jaunimui žinias apie saugomas gamtos ir kultūros vertybes, suteiks papildomas galimybes vietos žmonėms plėtoti turizmo ir susijusias paslaugas. Projektas apima Žagarę (Lietuva) ir Tervetę (Latvija), kartu formuodamas bendrą pasienio turizmo regioną. Šios vietovės buvo pasirinktos nes yra nutolusios nuo europinių transporto koridorių, todėl priverstos plėtoti savo ekonomiką per paslaugų sektorių išnaudojant esamo gamtinio ir kultūrinio potencialo galimybes.

Lankytojus tikimasi pritraukti ne tik unikaliais gamtos vaizdais, bet ir patogesne šiuolaikine jiems skirta infrastruktūra. Dvejus metus truksiančio projekto metu bus sukurtas dviračių turizmo maršrutas, sujungsiantis Žagarę ir Tervetę, įvardinsiantis įdomiausius lankytinus gamtos bei kultūros objektus. Bus pagerinta ir įrengta šiuolaikiška turizmo infrastruktūra: Žagarės regioniniame parke bus įrengtas Mūšos Tyrelio pažintinio tako tęsinys, o Tervetės gamtos parke – dviračių nuotykių trasa. Lankytojų patogumui atsiras žaliąją energiją naudojančios viešųjų paslaugų stotelės, kurių pagalba lankytojai galės įkrauti mobiliuosius įrenginius, elektros varikliais varomas priemones (paspirtukus, dviračius ir kt.), naudotis belaidžiu internetu, pripūsti dviračių padangas, gauti reikiamą informaciją apie vietovę ir lankytinas vietas. Populiarinant maršrutus bus išleisti nauji informaciniai leidiniai, atnaujinti stendai, jauniesiems parkų lankytojams vyks ekskursijos, edukacinės programos.

Svarbi projekto veikla – Mūšos tyrelio pelkės pažintinio tako tęsinio įrengimas. Pirmoji šio tako dalis buvo įrengta 2015 m. ir tapo vienu labiausiai lankomų gamtos objektų Šiaurės Lietuvoje. Čia visuomenė gali pažinti vieną didžiausių regiono pelkių su apypelkio miškais, gamtos ir kultūros paveldo objektais. Deja, lankytojai kol kas yra priversti grįžti tuo pačiu taku atgal. Planuojama, jog užbaigus II-ąją šio pažintinio tako dalį ir turint galimybę „žiedu“ apeiti įdomiausias pelkės vietas, jo populiarumas tarp lankytojų dar labiau išaugs.

Tikime, kad projekte pasiūlyti sprendimai padės Žiemgalai tapti patraukliu, tvariu ir žinomu turizmo regionu.

PROJEKTO VEIKLOS IR NAUJIENOS

2018 m. rugpjūčio 2 d. įvyko darbinis projekto partnerių pasitarimas skirtas galutinai suderinti Tervetės–Žagarės dviračių žygio maršrutą, lankytinų vietų ir objektų sąrašą, įvertinti esamą infrastruktūrą ir jos patrauklumą lankytojams. Partneriai taip pat aptarė vykdomų veiklų eigą, viešinimo rezultatus.

Nuotraukose užfiksuotos susitikimo Tervetės lankytojų centre akimirkos


2018 m. birželio 13–14 dienomis Tervetės savivaldybė organizavo pažintinį bandomąjį dviračių žygį iš Tervetės į Žagarę. Žygio, kuriame dalyvavo 20 specialistų iš partnerių organizacijų ir tikslinių grupių atstovų, tikslas buvo įvertinti siūlomą maršrutą, jo įdomybes ir lankytinus objektus, trąsos sudėtingumą ir ilgį, kelionės trukmę, bei aptarti kaip patraukliai parengti maršruto pristatymą. Dviejų dienų žygio metu jo dalyviai numynė daugiau nei 50 km, susipažino su Tervetės ir Žagarės apylinkėmis bei Žiemgalos istorija.

Nuotraukose užfiksuotos žygio akimirkos

Trumpą video rasite paspaudę šią nuorodą ir Interreg LATLIT programos facebook puslapyje

 

Daugiau informacijos apie 2014–2020 metų Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą rasite puslapyje www.latlit.eu bei ES puslapyje www.europa.eu.
Atgal «

© 2009 Viešoji įstaiga Gamtos paveldo fondas. Visos teisės saugomos.

sprendimas: IMODUS